Warning: Use of undefined constant ‘WP_POST_REVISIONS’ - assumed '‘WP_POST_REVISIONS’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/custom/domains/cyberwomen.eu/public_html/wp-content/themes/cretic-child/functions.php on line 875
Klaudia Topolska - Cyber Women Community
Klaudia Topolska

 
Regional Security Lead (EMEA), Rockwell Automation
Klaudia Topolska, od blisko dekady związana jest ze światem IT. Pierwsze lata poświęciła zarządzaniu ryzykiem oraz bezpieczeństwem systemów informatycznych w sektorze bankowym. Obecnie na stanowisku regionalnego kierownika do spraw bezpieczeństwa dba o odpowiedni poziom bezpieczeństwa informacji w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Ponadto członek zarządzania kryzysowego w swojej organizacji. Na co dzień swoją uwagę skupia na ochronie OT (technologia operacyjnej), ze względu na to, że jak przewiduje, ataki na OT będą się tylko nasilać.
Zapytana, co mówi firmom, które wątpią w potrzebę ochrony cybernetycznej, Klaudia ma prostą odpowiedź: „Nie jeździmy samochodem bez ubezpieczenia — oto, czym jest cyberbezpieczenstwo”. Kieruje sie zasada, ze mówienie o tym, że bezpieczeństwo cybernetyczne jest ważne, to jedno. Kolejną rzeczą jest pokazanie im dlaczego - i to właśnie robi!
Certyfikowany audytor. Prywatnie szczęśliwa żona, miłośniczka aktywnego spędzania czasu, tatromaniaczka, której życiowa misja jest inspirowanie innych kobiet do działania.