• 2022-11-19
  • Krzysztof Karski
  • 0
Ewa Piłat

 
Global CISO
Współtwórczyni i Członek Rady Cyber Women Community, oraz Zarządu Stowarzyszenia „Technologia w spódnicy”
MD, Group CISO – DWS Group
Z wykształcenia matematyk i informatyk. Absolwentka Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowych Studiów Menadżerskich Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia Global MBA w University of London.
Z technologią i bezpieczeństwem związana jest od dwudziestu czterech lat. Obecnie zarządza globalnym zespołem ds. cyberbezpieczeństwa w Willis Towers Watson. Wcześniej pełniła funkcje Chief Information Security Officer dla grupy Jaguar Land Rover oraz Chief Technology Security Officer w Vodafone w Wielkiej Brytanii. Do 2016 przebywała w Polsce, gdzie sprawowała różne funkcje zarządcze m.in. jako Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w T-Mobile Polska SA, Dyrektor Bezpieczeństwa Informacji w Royal Bank of Scotland Polska.
W roku 2017 została wyróżniona w rankingu TOP100 CISO na świecie; w 2018 znalazła się na liście TOP200 najwybitniejszych specjalistów bezpieczeństwa w Europie wyróżnionych przez OneTrust oraz TOP20 najlepszych ekspertek z Polski z obszaru bezpieczeństwa cyfrowego wyróżnionych przez „Perspektywy”.
Jest współtwórczynią i Członkiem Zarządu Stowarzyszenia „Technologia w spódnicy”, gdzie promuje różnorodność w środowisku technologicznym. W szczególności interesuje ją wczesna edukacja dzieci w zakresie technologii oraz wsparcie młodych, uzdolnionych kobiet. Zasiada również w Radzie CISO Governing Body dla Evanta w Groupie Gartner.
Obecnie mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. Prywatnie – szczęśliwa matka, rozwijająca swoje zainteresowania. Pasjonatka podróży i poszerzania wiedzy na temat innych kultur. Lubi aktywnie spędzać wolny czas.