Kamila Różana

 
Lead, Red Team Risk, Governance & Issue Management, Standard Chartered Bank
Kamila światem technologii w sektorze finansowym jest związana od ponad dekady. W toku swojej kariery wspierała m.in. Citibank Europe czy Hitachi Energy w zakresie zarzadzania ryzykiem w cyberbezpieczenstwie. W 2019 roku Kamila dołączyła do warszawskiego zespołu Standard Chartered Bank jako członek funkcji Globalnego Biura ds. Ryzyka Cybernetycznego i Bezpieczeństwa Informacji (CISRO). Jako Senior Risk Manager kierowała zespołem Privileged ID Management and Authentication Services, skutecznie pomagając bankowi w obniżeniu ryzyka z zakresu cyberbezpieczeństwa. Obecnie odpowiada za zarządzanie ryzykiem, strategię i planowanie w Red Team, w odpowiedzi na wymogi regulacyjne i biznesowe.
Wcześniejsze doświadczenie zawodowe Kamili obejmuje także stanowisko Menedżera ds. Ryzyka i Zgodności w Citibanku, gdzie koncentrowała się na definiowaniu i wdrażaniu kontroli związanych z IT i bezpieczeństwem oraz ocenie ryzyka IT. Jest absolwentką Citi Technology Infrastructure Management Program. Posiada dyplom magistra Szkoły Głównej Handlowej i pasjonuje się pomaganiem młodym kobietom w rozpoczęciu kariery w świecie technologii.
Kamila jest współautorką pierwszego na polskim rynku raportu o sytuacji kobiet w IT i cyberbezpieczeństwie, stworzonego we współpracy z Cyber Women Community i Standard Chartered Poland.