Światowy Dzień Hasła!

Chociaż my o cyberbezpieczeństwie pamiętamy przez cały rok, warto dzisiaj zaktualizować nasze hasła! Przypominamy, iż używanie tych samych haseł na wielu portalach oraz w aplikacjach ułatwia wniknięcie do naszych danych! Nie pozwólmy na to! Jakiś czas temu przedstawialiśmy artykuł odnośnie kreowania haseł dostępu, na co uważać i jakich haseł unikać.

Nowością w świecie IT za to będą najnowsze dane zebrane przez Computerworld Polska, które udowadniają, iż wkrótce cyfrowość zdominuje uwierzytelnianie bezhasłowe, co stanie się za sprawą ekspansji różnego rodzaju technologii biometrycznych. Według firmy analitycznej, nawet 50% zgłoszeń do firmowych help desków IT dotyczy kwestii związanych z hasłami. Są przy tym nieskuteczne. Jak podaje np. Verizon Data Services Breach Report, 81% przypadków naruszeń bezpieczeństwa jest efektem słabych lub wykradzionych danych do logowania. Dlatego zdaniem ekspertów Cisco, przyszłość bezpieczeństwa cyfrowego będą stanowić proste i skuteczne narzędzia do uwierzytelniania bezhasłowego.

? Więcej możecie znaleźć w artykule: https://lnkd.in/egPuDhT Światowy Dzień Hasła – Computerworld – Wiadomości IT, biznes IT, praca w IT, konferencje